Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów oraz twarzy. Zabiegi, które wchodzą w zakres stomatologii estetycznej mają na celu wyłącznie poprawę efektu wizualnego.
W związku z oczekiwanym efektem oraz zasobnością portfela pacjent może się zdecydować na wykonanie licówek z  różnych typów materiału. Można wybrać np. licówki akrylowe, kompozytowe, porcelanowe i pełnoceramiczne. Dostępne są także bardzo cienkie licówki, które nie wymagają szlifowania zębów przed wykonaniem ich nałożenia poprzez przyklejenie do wargowej powierzchni zębów przednich.

 

Licówki kompozytowe i ceramiczne

W naszym gabinecie w Bytomiu wykonujemy licówki kompozytowe i ceramiczne. Te elementy protetyki wykonuje się w celu poprawienia kształtu, kolorytu zębów lub ich optycznego wyrównania. Bardzo często wykonuję licówki w przypadkach kiedy zęby są ustawione nieprawidłowo, a pacjent z różnych względów nie chce leczyć wady zgryzu ortodontycznie. Licówki wykonuje się z porcelany, materiałów światło utwardzalnych, są też na rynku licówki gotowe, fabryczne. Dobrze wykonaną licówką możemy pięknie ukryć przebarwienia, hipoplazję, oraz inne defekty. To sprawia, że chętniej się uśmiechamy przez co poprawia się nam nastrój
Takie rozwiązanie również nie uszkadza zębów, w szczególności licówki kompozytowe- w przeciwieństwie do  koron protetycznych.

Warto jednak mieć świadomość, że nie w każdej sytuacji wybranie tego rozwiązania jest możliwe, o czym rozmawiam z pacjentami jako długoletni lekarz dentysta w naszej Praktyce

W naszej Praktyce licówki wykonujemy często i w dużych ilościach, ku zadowoleniu pacjentów.
Nagrodą dla nas jest piękny i zdrowy uśmiech osób, które nam zaufały i powierzyły swoje zęby

Refundacja z NFZ - bezpłatne świadczenia gwarantowane