Higiena

Podstawa w utrzymaniu zdrowia zębów

Od dziecka słyszymy „myj zęby”. Często jednak mamy je źle umyte, pomimo usilnych starań i stosowania past, płukanek i szczoteczek do zębów o coraz bardziej skomplikowanym wyglądzie.

Dlatego w naszej praktyce zwracamy każdemu pacjentowi uwagę na ten aspekt dbałości o zdrowie.

Tak, o zdrowie, bo dobra higiena jest podstawą w utrzymaniu zdrowia zębów, dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Choroby przyzębia, patologiczne kieszonki, paradontoza, próchnica zębów, zgorzel miazgi oraz zmiany okołowierzchołkowe, to źródło wysiewu bakterii, które mogą wywołać zmiany w odległych narządach. Szczególnie zagrożone jest serce i układ krążenia, a bardzo poważnym skutkiem braku dbałości o higienę jest zawał, udar, zapalenie wsierdzia.

Odpowiednia technika mycia zębów

Dlatego hasło „myj zęby” jest jak najbardziej aktualne, ale trzeba je rozszerzyć o słowo – skutecznie. Tylko skuteczne mycie zębów przynosi efekty i długoczasowe korzyści.

W naszej praktyce każdy pacjent z problemami w tym zakresie jest uczony odpowiedniej dla niego techniki mycia zębów. Informujemy pacjentów o tym z jakiej powinien korzystać szczoteczki, pasty oraz płukanki. Zwracamy uwagę na długość mycia zębów tzn. czas poświęcony na ten zabieg higieniczny.

Refundacja z NFZ - bezpłatne świadczenia gwarantowane